۱۷ مطلب توسط «محمدحسین امیدی» ثبت شده است

  • عید فطر در لبنان چه روزی است؟

   عید فطر در لبنان چه روزی است؟

   لیبانیران - بیروت - گروه هایی از مسلمانان لبنانی روز سه شنبه را عید فطر دانسته و بخش دیگری روز چهارشنبه جشن پایان یک ماه روزه داری و عبادت خواهند داشت.

  • سایه ناکامی و شکست بر نشست اقتصادی بیروت

   سایه ناکامی و شکست بر نشست اقتصادی بیروت

   لیبانیران_بیروت_ با عدم حضور سران کشورهای عربی در نشست اقتصادی منطقه‌ای اتحادیه عرب که امروز (شنبه) و فردا (یکشنبه) در بیروت پایتخت لبنان برگزار می شود، می توان گفت این نشست پیش از آغاز، به شکست انجامید.
   شماری از رهبران کشورهای عربی که تا همین چند روز پیش قرار بود در چهارمین نشست توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورهای عضو اتحادیه عرب شرکت کنند، اعلام کردند که به بیروت نخواهند آمد.
   تا چند روز پیش قرار بود امیران کویت و قطر، رئیس جمهور مصر، محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین و حتی طبق برخی شنیده ها پادشاه اردن و ولیعهد امارات نیز به لبنان بیایند و در این نشست حاضر شوند.
   مقام های لبنانی هم دیروز جمعه را در استان بیروت همه ادارات را تعطیل کردند، و مدارس جنوب بیروت و هر ساختمان رسمی را که در بزرگراه فرودگاه بود بستند تا استقبال از رؤسا و مقام های کشورهای عربی در امنیت کامل برگزار شود، ولی هیچ مقام ارشدی جز رئیس جمهور موریتانی به بیروت نیامد تا این امر موجب دستمایه تمسخر و طنز تلخ مردم لبنان شود.

  • لبنان، در صدر کشورهای مصرف کننده سیگار در جهان

   لبنان، در صدر کشورهای مصرف کننده سیگار در جهان

   به گزارش لیبانیران: بر اساس یک پژوهش آماری که مؤسسه آمریکایی «برای جهانی خالی از دخانیات» درباره میزان مصرف سیگار در بین 13 کشور جهان، در سال 2018 انجام داد، لبنان در صدر ایستاد.

  • مدرسه و نظام آموزشی در لبنان

   مدرسه و نظام آموزشی در لبنان

   آیا مایلید با نظام آموزشی و مدارس در لبنان آشنا شوید؟
   دروس، رشته ها، مقاطع هزینه های آموزش در لبنان چگونه است؟

   بخوانید:

   خبرنگار ایرنا و ادمین پایگاه لیبانیران گزارش می دهد: نظام آموزشی لبنان همچون دیگر عرصه های این کشور شاهد حضور قوی تر موسسه های خصوصی و نقش کمرنگ و ضعیف دولت است.

  • روزی که لبنان برای دومین بار آزاد شد

   روزی که لبنان برای دومین بار آزاد شد

   یک سال پیش در چنین روزی، لبنان بخش های شرقی خود را پس از سه سال از چنگ تروریست های تکفیری آزاد کرد تا پس از آزادسازی جنوب این کشور از لوث صهیونیست ها، برای دومین بار لبنانی ها طعم شیرین آزادی را بچشند.

  • یونیفل؛ صلح بان یا جانبدار رژیم صهیونیستی

   یونیفل؛ صلح بان یا جانبدار رژیم صهیونیستی

   ماموریت «استفانو دل کول» به عنوان چهاردهمین فرمانده نیروهای ویژه سازمان ملل در جنوب لبنان (یونیفل) روز گذشته (سه شنبه) در حالی آغاز شد که عملکرد این نیروها به ویژه سکوت و انفعال آنها در برابر تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی لبنان انتقادهای زیادی را در پی داشته است.

  • جزئیات بازداشت الحریری از فرودگاه ریاض تا ویلای «ریتز کارلتون»

   جزئیات بازداشت الحریری از فرودگاه ریاض تا ویلای «ریتز کارلتون»

   ناگفته هایی از ماجرای بازداشت سعد حریری در سیزده آبان 96 توسط عربستانی ها:

   چند ساعت پس از حضور الحریری در ریاض از وی خواسته شد تا برای انجام پاره ای دیدارهای مقدماتی پیش از ملاقات با ملک سلمان، به ویلای «ریتز کارلتون» برود. اما وقتی به آنجا رسید ناگهان با تدابیر امنیتی شدید روبرو شد و فهمید که بازداشت شده است.