حزب الله از امنیت نظامی تا امنیت اجتماعی

آشنایی با لبنان سیاست اخبار

حزب الله لبنان امروزه نه تنها سکان امنیت لبنان را به دست دارد بلکه در زمینه های امنیت اجتماعی هم حرف اول را می زند. در سایه ی نداشتن رییس جمهور و فساد منتشر در حکومت لبنان و گرو کشی های سیاسی، افراد خلافکار که با برخی منابع حکومتی رابطه دارند و پشتشان گرم است دست به اقدامات خلاف قانون و خلاف اخلاق می زنند. بسیاری از سیاسیون لبنان که جیره بگیر آمریکا و عربستان هستند، همیشه به دنبال انحلال حزب الله و توقیف سلاح آن بوده اند اما در قضایای مختلف لبنان، تنها حزب الله است که مورد اعتماد همه است؛ حتی سعد حریری وقتی پدرش ترور شد سریع نزد حزب الله رفت تا وی را ترور نکنند. اما کم کم آمریکایی ها او را خام کردند و از وی پیراهن عثمان ساختند که خون پدرش را از حزب الله طلب کند!

اخیرا یک شبکه فساد جنسی در لبنان کشف شده که گردانندگان سوریه ای آن از معارضین سوریه بوده اند و با شیوه داعشی، اسرای اقلیت های دینی را به لبنان می آوردند و با بدرفتاری و کتک زدن و شلاق زدن، وادارشان می کردند در جونیه به فساد تن دهند.

در تعطیلی جمعه گذشته که عید فصح مسیحی بود، تعداد نگهبانان این مرکز کمتر از همیشه بوده، چهار دختر با استفاده از این فرصت پس از کتک زدن نگهبان موفق به فرار می شوند و به ضاحیه و نزد حزب الله پناه می برند. با بررسی حزب الله عمق فاجعه مشخص می شود اما از آنجا که دستگاه قضایی لبنان دربردارنده برخی از مزدوران آمریکایی سعودی و پشتیبانان روسای این شبکه است، از تحویل آنان به مسئولین ذیربط خودداری کرده و در عوض به سازمان امنیت داخلی لبنان (نیروی انتظامی که رییس آن از شیعیان است) تحویل داد. این نیرو در حال پیگیری و بازداشت عاملان و گردانندگان این شبکه است. در پی این اقدامات 75 دختر آزاد شدند و تعدادی نگهبان و همچنین دکتری که به لااقل 200 سقط جنین اعتراف کرده بازداشت شدند.

منبع: سایت خبری ضاحیه

نظرات (۱۸)

 1. بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام سید جان.موسسه ی امام موسی صدر ** *** *** ****** ***** متعلق به خانواده ایشونه یا ایران و حزب الله؟
  پسر امام موسی صدر لبنان زندگی میکنه؟
  • پاسخ:

   متعلق به خانواده ایشان. بله. یکی در لبنان و دیگری در آمریکا هستند.
  • پاسخ:

   گذشته ها گذشته smiley
   من الان چند جا کار میکنم
 2. سلام 
  ماجرای ترور رفیق حریری رو میشه توضیح بدید که چی بوده؟ 
  آیا واقعا سازمان اطلاعات سوریه هیچ نقشی در اون نداشته؟  
  • پاسخ:

   سلام. رفیق حریری ترور شد. اما هنوز این ترور مشکوک هست و عامل خاصی براش پیدا نشده. هنوز دادگاه در جریان هست و سعی دارن حزب الله رو به بهانه اینکه تلفن یکی دو تا از اونها در محل انفجار سابقه مکالمه دارد متهم کنند! سوریه را اول متهم کردند و چهار شاهد دروغین آوردند که اربعة شهود الزور معروفند. بعد از اخراج عوامل سوریه که از سالها پیش در لبنان برای کمک بودند، و موی دماغ عوامل آمریکا و عربستان بودند، آمدند سراغ حزب الله. حزب الله با ارائه تصاویری که از پهپادهای اسراییلی دریافت کرده بود نشان داد ماه ها این رژیم به بررسی و رصد تحرکات رفیق حریری و راه هایی که از آن عبور می کند مشغول بوده. انفجار ماشین فوق امنیتی رفیق حریری که با چندین تن تی ان تی هم آسیب نمی دید، و سوختگی محافظان وی که مشابه سوختگی رادیواکتیو و تشعشعی و فقط از یک طرف بدن است، فرضیه حمله پهپادی صهیونیستها با موشک مخصوص آلمانی تشعشعی را تقویت می کند. رفیق حریری با انفجار کشته نشد. بدن وی سالم بود. اما امعا و احشای وی آسیب دیده بود.
  • پاسخ:

   ما سیاست نظامی مون بر اساس ترور و هجوم نیست دفاعی هست. ولی واقعا موشک کوچک و جمع و جور و فعالی است.
 3. این حرف درسته ولی خب وقتی به قول شما این موشک اثرش از چند تن تی ان تی هم کاربردی تره قضیه فرق داره.
  هرچند پهپاد های انتحاری ایران رو هم میشه هم کوچک تر کرد هم مواد منفجره داخلش رو قوی تر...
 4. پارسا سلیمانی

  حزب الله لبنان زیباترین حقیقت شرق مدیترانه
  درود بر حزب اللهِ همیشه پیروز
  • پاسخ:

   laughlaughlaugh
   cool وقت ندارم
   دستم هم به نوشتن نمی رود
 5. خیلی نامردن
  باید همه دست اندر کاران این شبکه اعدام بشن 
  حکم تجاوز به عنف سنگساره همون اعدامه
  الان همه رو آزاد میکنن دوباره جنایت بدتری مرتکب میشن 
 6. سلام 
  جریان چیه،  چرا علاوه بر سپاه ارتش هم داره نیرو به سوریه اعزام میکنه؟  یعنی اینقدر اوضاع خرابه؟!!  
  • پاسخ:

   سلام
   خیر. به نظرم به خاطر اوضاع نیست. کلا ایران تا کنون نیروی زیادی نفرستاده. اگر اوضاع خراب بود اقلا به اندازه حزب الله لبنان نیروی سپاهی میفرستادن. ارتشی ها از اول میخواستند بروند اما اجازه بهشان نمی دادند. الان دو ماهی هست تعداد خیلی محدودی رو که خودشان علاقه داشتند فرستادند. لازم است ارتش هم تجربه چنین جنگهایی را با شرکت مستقیم در آن به دست آورد و آمادگی خود را بالا ببرد. تصور می کنم اعلام حضور ارتش در هفته قبل پس از آن تصمیم گیری شد که شهید دادند. وگرنه تا آخرش هم ممکن بود اعلام نشود که ارتش حضور دارد.
 7. هجمه ها علیه ایران بسیار زیاده.تو کشورهای عربی غیر از عراق و لبنان نه فقط طرفدار نداریم که تشنه به خون ما هستن.
  تو فضاهای مجازی این کینه و نفرت مشخصه
  کار سختی در پیش داریم
  • پاسخ:

   بله بسیار بیشتر از اونی که فکر می کنیم. از قدیم اعراب به امپراطوری ایران حسادت داشتند و هنگامی که بر آنها مسلط می شد، آنرا ظالم و اشغالگر می دانستند. هنوز این کینه ی تاریخی وجود دارد. هجمه ها علیه ایران و حزب الله روز به روز بیشتر داره میشه. قراره در دادگاه بین المللی که برای ترور حریری در جریان است، سید حسن رو محکوم کنند. این کار باعث فشار مضاعفی بر حزب الله در لبنان و سوریه خواهد شد.
 8. سلام  
  دلم به درد آمد چقدر باید این سید بزرگوار را آزار و اذیت کنند .
  خدا سید حسن وحزب الله را در میان این همه ظلم وستم یاری ومحافظت کند.

 9. دیدی که آل سعود تو سازمان همکاری اسلامی چه با ایران و حزب الله کرد...

  به نظرت در آخر کی میبره؟
  عربستانی که رمز پول بی نهایت رو در اختیار داره و حمایت های جهان سنی و غرب و اسراییل و تجهیزات برتر دنیا

  یا ایران که فقط شیعه رو در اختیار داره؟

  از لحاظ منطقی و معادلات حرف نزنیم که همش به نفع طرف مقابله
  میخوام بدونم به نظر تو آخرش کی برنده میشه؟
  • پاسخ:

   رک بگم الانشم عربستان برنده است از نظر من. با تمام خریت و نفهمی اش، کل منطقه رو بر علیه ما بسیج کرده. ایران هم اینقدر دزد و نفهم توش زیاده که همون یه ذره بودجه هم هدر میره. درست سرمایه گذاری نمیشه. همه هم با هم دعوا دارند. وقتی ما نمیتونیم با وجود حزب الله و تیپ فاطمیون و عراقی ها، جلوی ۴۰۰۰ تکفیری النصره وایسیم بیخود میکنیم با ۵۰ میلیون وهابی درگیر میشیم.
 10. سلام آقای علوی
  تا الان بهت ارادت داشتم ولی این پاسخت رو که به سوال آخر دادی ازت نا امید شدم
  یعنی چه غلط میکنیم؟؟؟؟
  انگار فراموش کردی که وظیفه مهمه نه نتیجه
  وهابیای خر که هیچ کل دنیاهم جلومون وایسن ما باید کارمون رو بکنیم
  نه اینکه با این همه پیشرفت تو مردم منطقه و دنیا حالا که عربستان داره آخرین زورشو میزنه ناامید بشیم و آیه یأس بخونیم....
  احساس میکنم یه کم تفکرت مادی شده....


  ارادتمند شما و دوستدارتان
  • پاسخ:

   علیکم السلام
   در نا امیدی بسی امید است laugh
   لطفا در خواندن متن ها و نظرات، دقیق باشید. هر کلمه ای بار معنایی خودش را دارد.
   چه کسی گفته الان وظیفه ما جنگیدن با عربستانه؟ آیا امام زمان بود چنین می کرد؟ حتی امام خمینی هم در اوج سیاست های خصمانه عربستان دستور جنگ نداد. ما چون عادات و رسوم و فرهنگ اعراب خصوصا عربستان را اصلا بلد نیستیم، با تفکرات خودمون در معامله و مقابله با اونها عمل می کنیم. وقتی کشور ما از دل و جان و تمام امکاناتش برای مقابله استفاده نمی کنه و وزیر خارجه در اوج حملات مستقیم و غیر مستقیم عربستان به ما حرف از دوستی میزنه، خب ما برای چه باید حرف از جنگ و خونریزی بزنیم؟
   شما به چهارتا جوان مومن مثل خودت نگاه نکن، چقدر از جامعه ما دنبال حمایت از انقلاب و تشیع هستند و چقدرشون دنبال کدخدا و انواع ابزارهای فریبش مثل شبکه های اجتماعی و ماهواره ها و مد و خواننده ها و هرزه بازی و عیاشی؟ چند روز پیش 1000 تا بچه دبیرستانی فالور یک حساب اینستاگرامی اومدن یه پاساژ، همه گرخیدن و از خطرات شبکه های اجتماعی حرف میزنن. اینا میرن برای شما جنگ؟ نظام و طرفداران نظام به خوبی میدونند شبکه های اجتماعی یکی از ابزارهای اساتید انقلابهای رنگی بنیادهای دموکراسی آمریکا است. که یکی از مسئولین سرشناسش هم چند روز گذشته در ایران بود! ما خودمونو بپایم و حفظ کنیم خیلیه، لازم نیست به کسی حمله کنیم.
 11. غیر قابل پیش بینی ترین کشور جهان رو داریم.کی فکرشو می کرد مردم ایران جلو کل دنیا وایسن...؟همین جوونا هم پاش وای میستن
 12. چی بگم والا درست میگید
  از قدیم گفتن حرف حساب جواب نداره...


  راستی بیشتر از لبنان و مخصوصا آداب ورسوم شیعیانش بنویسید
  دینداریشون هم مثل حجابشون کامله؟
  • پاسخ:

   همه یکجور نیستند. اما آدمهای دیندار درست و حسابی شون واقعا شیعه اند. آدمهایی داریم با زبان روزه به خدمت مشغولند یا مثلا در حال نگهبانی در مرزها هستند. یا آدمهایی که به ظاهر در حال زندگی و کسب و کار هستند اما نزدیک که بشوید می بینید در بند این دنیا نیستند و بسیار به اصحاب پنهانی امام زمان شبیه اند.
   البته همانطور که گفتم آدمهای به ظاهر شیعه هم داریم که فقط یک گردنبند یا علی یا ذوالفقار می اندازند ولی نماز و رفتار و گفتارشان کلی فاصله دارد با آنچه باید باشد. اما بطور عموم من برداشتم این است که آدمهای خوبشان بیشتر است.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی