۴

نگاهی به قیمتها

راهنمای ایرانیان در لبنان اقتصاد و تجارت اخبار

نگاهی به قیمتها

این روزها در لبنان به جهت افزایش بی سابقه قیمت دلار (که بیست و چند سال در لبنان ثابت مانده بود)، توان خرید مردم کم شده و قیمتها روز به روز عوض می شوند و افزایش پیدا می کنند.

قیمت برخی کالاها در جدول زیر آمده است. قیمت اجناس دیگر را در سایتهای مراکز خرید عمده می توانید ببینید که البته بالاتر از فروشگاه ها و سوپرمارکتهای اطراف ما است.

توجه: قیمت دلار به نرخ روز، ۸۸۰۰ لیره و ۲۴۰۰۰ تومان محاسبه شده است.

کالا

قیمت به لیره لبنان

قیمت به دلار

قیمت به تومان

سیب

4000

0.45

10909

موز

3000

0.34

8182

سیب زمینی

2500

0.28

6818

لیموترش

2500

0.28

6818

کیوی

18000

2.05

49091

خیار

4500

0.51

12273

گوجه

3000

0.34

8182

کاهو

3500

0.4

9545

هویج

2000

0.23

5455

ماست چکیده ۹۰۰ گرمی

9000

1.02

24545

شیرخشک ۷۵۰ گرمی

28000

3.18

76364

شیر پاکتی ۱ لیتری

7500

0.85

20455

برنج آمریکایی کوپنی ۹۰۰ گرمی

3250

0.37

8864

۶ بطری آب نوشیدنی ۲ لیتری

5750

0.65

15682

یک شانه تخم مرغ

20000

2.27

54545

مایونز 250 گرمی

7500

0.85

20455

یک کیلو گوشت

45000

5.11

122727

ماست محلی ۲ کیلویی

10000

1.14

27273

کره حیوانی ۲۰۰ گرمی درجه ۲

9000

1.02

24545

بنزین (هنوز با دلار رسمی وارد می شود)

1455

0.17

3968

کارت شارژ جهت یک ماه

39000

4.43

106364

 

دو سوپرمارکت بزرگ در لبنان که می توانید قیمت کالاهایشان را آنلاین ببینید:

نظرات (۴)

  1. سلام، وبلاگ جالبی دارید، موفق باشید.

     من داخل بازار اجتماعی باسلام یک غرفه فروش گردو و بادام دارم. من باغدارم و محصولاتی با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت می فروشم. داخل با سلام کلی تخفیف هست. محصولات مختلفی را در باسلام مستقیما از تولید کننده با قیمت مناسب و تخفیفات عالی بخرید. اگر هم تولیدکننده کوچک و متوسط هستید ، باسلام بازاری برای فروش محصولات شماست. لینک بالا غرفه من هست.

    • پاسخ:

      قيمت فروشگاه های زنجیره ای که آنلاین موجود است. قیمتهای جدول هم قیمتهای جنوب است. قبول ندارید بعد از اتمام قرنطینه سفری به جنوب داشته باشید. لبنان مثل ایران نیست و قیمت ثابتی وجود ندارد. ممکن است یک فروشگاه یک کالا را ارزانتر از فروشگاه کناری بدهد و کالای دیگری را گرانتر از او. هیچ چیز ثابت نیست. باید قیمت فروشگاه ها دستتان باشد.
  2. بعضی قیمت ها مثل ایران است، مثل گوشت، بعضی ارزانتر مثل سیب و موز و...

    بعضی خیلی گرانتر مثل کیوی و شیرخشک

    • پاسخ:

      میوه و سبزی که عمدتا در داخل تولید می شود قیمت مناسبی دارند اما کالاهای وارداتی گرانتر هستند.
  3. 😂😃😄 

    چقد جالبه قیمتا 

    تو ایران خیار شده کیلویی 20 تومن😐

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی