۶

داستان قدس و سفارت آمریکا

سیاست مقاومت اخبار

ماجرای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس شاید در وحله اول به نظر بسیاری از مردم مهم نباشد اما در حقیقت آنقدر مهم است که می تواند نقطه تحولات اساسی در قضیه فلسطین شود. چرا صهیونیستها و آمریکا بر این موضوع اصرار دارند؟
از لحاظ تاریخی، یهودیان، فلسطین را از آن خود می دانند و در پی مراحل مختلف اشغال فلسطین، قدس از دست درازی آنان مصون نماند. هرچند از لحاظ توافق های بین المللی قدس متعلق به اسراییل نیست و پایتخت این دولت جعلی، تل آویو می باشد اما صهیونیستها تلاش دارند تا با ادعاها وبهانه های مذهبی، قدس را اشغال کنند. حفاری های غیر قانونی انها زیر مسجد الاقصی و گنبد الصخره به بهانه یافتن گنجینه سلیمان انجام می شود که این بناهای تاریخی مقدس را با تهدید روبرو کرده است.
در میان کشورهایی که مثل ما مخالف و دشمن رژیم جعلی اسراییل نیستند، کشورهای مختلف، قدس را نقطه اختلافی در قضیه فلسطین می دانند و آمریکا را سردمدار جریان صلح بین فلسطین و رژیم صهیونیستی قلمداد می کنند. اقدام امریکا در انتقال سفارتش از تل آویو به قدس به معنای اعتراف به اسراییلی بودن قدس است و این کشور را از داعیه دار صلح اعراب و اسراییل به هم پیمان رژیمی قاتل و غاصب تبدیل می کند. این امر باعث شد تا کشورهای اروپایی هم با این اقدام آمریکا مخالفت کنند.
از طرف دیگر مسلمانهایی که بواسطه درگیری های توسط اسراییل هدایت شده خاورمیانه در جبهه مخالف شیعیان بودند، امروز می بینند، راه را اشتباه رفته اند و اعتماد به آمریکا غلط بوده است. یقینا از این مرحله به بعد، داعش و گروه های مشابه به شدت تضعیف خواهند شد و توان یارگیری و عضو گیری آنها بشدت کم خواهد شد.
اساسا کل مشکلات غرب آسیا به علت مساله اشغال فلسطین است. تلاش دشمن بر این بود تا مخالفان خود را نابود کند. اگر بشار اسد با این رژیم صلح می کرد، وی را رییس کل کشورهای عربی قرار می دادند اما چون در محور مقاومت باقی ماند این بلا را بر سرش آوردند.
از آنجا که با مجاهدت خالصانه رزمندگان جبهه مقاومت، پروژه آمریکایی اسراییلی خاورمیانه جدید شکست خورد و پروژه تفکیک و تجزیه کشورها به امارتهای در حال جنگ هم به شکست انجامیده، آمریکا شخصا جلو آمده است تا به اسراییل خدمت کند. آنها با همراهی عربستان و مصر در حال پاک کردن قضیه فلسطین هستند تا از دست آن برای همیشه خلاص شوند و اسراییل تبدیل شود به پلیس نظامی منطقه.
آنچه مهم است این است که برخلاف تصور آمریکا، این موضوع به ضرر آنها تمام خواهد شد. آمریکا دیگر آن یگانه سردار فاتح میدانها نیست و چندین سال است در تمام سیاستهای خارجی خود به شکست رسیده یا موفقیت چندانی کسب نکرده است. از افغانستان بگیرید تا عراق و سوریه و قضیه کردستان و بحث یمن که حتی نمی دانند با شکستهای عربستان چه بکنند. زمان پیروزی های آمریکا به سر آمده و این نظام سلطه وقت آن است در دوران بازنشستگی اش به وضع مردم خود رسیدگی کند.

نظرات (۶)

 1. ان شاءالله با این اقدامشون چند سال نابودی اسرائیل رو به جلو میندازن. امیدوارم مسلمونها هم به خودشون بیان و همه حول مسئله قدس و فلسطین با هم متحد بشن. به امید آزادی قدس شریف
 2. سلام. یک سوال داشتم در مورد سوریه میشه یک آماری از تلفات داعش جبهه النصره و دیگر گروه ها بدهید و سربازان جبهه مقاومت شجاع تر و جنگجوتر هستند یا آنها و اینکه تلفات ایران بالانیست 3500شهید خواهش می کنم مفصل جوابم بدیت
  • پاسخ:

   سلام
   آمار دقیق ندارم. باید سوال کنم. اما قطعا آمارشان بسیار بالا است. تلفات آنها بطور میانگین یک به بیست است. بگذریم از اون موقع هایی که حزب اللهی ها گل می کاشتن و یک گروه سیصد نفره را یک شبه در کمینی سر به نیست می کنند و تنها دو مجروح می دهند. اطلاع دارید بیش از ۵۰ میلیون وهابی تکفیری اعلام آمادگی کرده بودند برای عملیات انتحاری؟ فقط به اندازه شهدای ایرانی، انتحاری عربستانی خودش را این سالها ترکانده! بقیه که هیچ. یک عده شان نترسند و جلو می آیند. اوایل حتی بچه های حزب الله هم کپ می کردند، بعد با شعار یا صاحب الزمان دل دشمن را لرزاندند و نابودش کردند. برخی از تروریستها به خاطر عقیده و برخی به خاطر مواد مخدر، بی کله هستند. تلفات ایران را دقیق نمی دانم و اطلاع ندارم این رقم صحیح است یا خیر. به نظرم زیاد است. حزب الله هم حدود ۲۰۰۰ شهید داشته که نسبت به مساحت عملیات، زمان طولان جنگ، مقایسه با جمعیت دشمن، عدد خیلی پایینی است.
 3. سلام. ممنون که جواب سوالم را دادید یک سوال دیگه داشتم الان وضعیت سوریه چه جوری عراق می دانم که تمام شد.. سوریه هم که داعش تموم شد جنگ برای برای نابودی دیگر گروه های عمری کی شروع میشود منظورم ادلب. جبهه النصره و ارتش ازاد و.. می باشد سنی های لبنان هم طرفدار داعش هستند... راستی شنیدم که 600بلوچ ایرانی عضو گروه های تروریستی به درک واصل شدن در سوریه اطلاعی دارید که درسته یا نه

  • پاسخ:

   سلام. وضعیت سوریه و عراق مشابه هم است. چون پروژه داعش زیر نظر آمریکا و اسراییل بود که به شکست خورد و حمایت و دنبال کردن پرونده از طرف آنها به اتمام رسید. اما داعش به اندازه ده ها سال جنگ، سلاح تهیه کرده بود. مقداری از آن را نابود کردیم که به اندازه ۵ سال جنگ خصوصا اگر چریکی و مخفی و زیر زمینی باشد، باز ذخیره دارد. یعنی هر از گاهی در جایی از عراق و سوریه بمبی منفجر شود و عملیات ترور مثلا اقدامات منافقین در اوایل انقلاب رخ دهد. گروه های دیگر در بازی سیاست بزرگان، در جریان سیاسی خواهند افتاد و تهدیدشان بی خطر خواهد شد. ایرانی هم حتما رفتند. از منافقین و از سلفی ها. اما تعدادش را اطلاع ندارم. به همین منظور است که سوریه، ورود ایرانی به غیر از کانال سپاه و کانالهای رسمی را ممنوع کرده است.
  • پاسخ:

   علیکم السلام. لینک می دادید ببینیم. من که پیدا نکردم کجا منتشر کردید.
 4. سلام و ممنون از سایت خوبتون.

  ولی یه گله ی بزرگ از شما لبنانی ها و ایرانی ها دارم.که چرا حزب الله و سید حسن نصرالله در مورد رزمندگان شیعه فاطمیون که بیشتر از 90 درصدشون از قوم هزاره هستن حرفی نمیزنن.بدون اغراق میگم که اگه هزاره ها ی شیعه نبودن الان سوریه به طور کامل دست تروریست های سنی و وهابی بودش و از حرم حضرت زینب س چیزی باقی نمونده بود.اگه از نیروهای حزب الله که در سوریه بودن هم بپرسید حرف های من رو تصدیق میکنند.در عملیات ازادسازی تدمر حزب الله که قوی ترین گروه نظامی شیعه بود کناره گیری کرد و فاطمیون تنها گزینه این نبرد بود.جولانی رهبر جبهه النصره شخصا به رئیس جمهور افغانستان نامه نوشت و شرط پیروزی در سوریه را جلوگیری از ورود هزاره ها به سوریه اعلام کرد.

  با احترام به تمام رزمندگان و شهدای مقاومت.
  • پاسخ:

   علیکم السلام
   البته من لبنانی نیستم :)
   ولی حق با شماست. اساسا قبل از ورود حزب الله حتی از جوانهای حرکت امل لبنان هم رفتند و شهید دادند. با ورود حزب الله، چون قدرت و سازماندهی و مدیریت قوی داشت، بقیه در حاشیه رفتند. خصوصا وقتی تعداد حزب اللهی ها از چند صد نفری که برای خط شکنی و آموزش و فرماندهی دسته های ارتش سوریه رفته بودند، فراتر رفت و هزاران نفر وارد میدان شدند. نامه جولانی را نشنیده بودم. الان اطلاع دقیق از تعداد نیروهای هر گروه و مساحت مناطق عملیاتی و تعداد عملیاتهای شرکت کرده آنها ندارم. اصولا مقایسه آن هم بی فایده است. ولی باید قبول داشت هیچ گروهی در سوریه نیست که به اندازه حزب الله لبنان از سازماندهی و پشتیبانی خوب و قوی برخوردار باشد. حتی ایرانی ها مشکلات مدیریت میدان نبرد زیاد داشتند که این اواخر بهتر شد و نظم و ترتیب خوبی پیدا کرد. به هر حال شکی نیست که حتی ایرانی ها به افغانی ها کم لطفی کردند.
 5. حرف دوستمان کاملا درست است به گفته منابع میدانی که در رسانه های رسمی کشور خودم خواندم حزب الله در چندین عملیات و دژ های مهم تروریست ها از جمله لاذقیه نا موفق و ناکارآمد بود که بعد از آن تیپ فاطمیون و حیدریون  رو برای عملیات های حساس و سرنوشت ساز انتخاب میکردن .(این مطلب رو از رسانه های رسمی ایران گفتم ولی فکر کنم هرچی من بگم بازهم آقای علوی مرا به بی بی سی و استکبار جهانی ربط میده☺)
  • پاسخ:

   اطلاعات میدانی دقیق از این عملیاتها ندارم. اما مراحلی بود که به خاطر سوء مدیریت، و اجبار فرماندهی ایرانی، حزب الله دچار مشکل شد و کار به بالاها رسید. حزب الله نمی تواند با مدیریت ایرانی بجنگد. باید خودش خودش را مدیریت کند. اما افعانی های بنده خدا را ایران به زور هر بلایی می خواست سرشان آورد. مثل جنگ تحمیلی، وقتی کار خراب می شد، نظریه گوشت جلوی توپ را اجرا می کردند. حزب الله چون به زحمت نیروی خودش را به دست آورده و کلا دو میلیون شیعه در لبنان هست، و از هر روستایی چند نفر را گرد آورده، برای هر نفر ارزش قائل است و تلاش می کند در محاصره و اسارت نیفتند. لذا عقب نشینی می کند. اما ایران اصرار دارد نیرو جانش را بدهد اما خاک ندهد. این تفاوت مدیریت است. نه ضعف عملیاتی. حزب الله اگر می دید مشکلی در راه عملیات علیه اسراییل هست، عملیات را کنسل و موکول به روز دیگری می کرد. اما ایران چه وقتی مدیریت نبرد حزب الله را در اوایل بر عهده داشت چه در جنگ تحمیلی و چه در سوریه، برایش مهم است بصورت کلاسیک به هدف عملیات در زمان مشخص دست پیدا کند. با هر قیمتی.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی